Online Psikoterapi

Teknoloji alanındaki gelişmelerle birlikte internet ve bilgisayar destekli psikoterapiler ruh sağlığı alanında yaygın olarak kullanılmaya başlanmıştır. Online terapilerin yüz yüze terapiler kadar etkili olduğunu gösteren araştırmaların çoğalması ve sağladığı avantajlar bu yöntemin yaygınlaşmasındaki önemli faktörlerdendir. Online terapilerin en büyük avantajının ruh sağlığı hizmetine ulaşımı kolaylaştırması olduğu söylenebilir. Kırsal kesimde yaşayan veya fiziki olarak terapistin bulunduğu bölgeye uzak olan bireyler ulaşım zahmeti ve masrafı olmaksızın bir uzmanla görüşebilmektedirler.

Yabancı ülkelerde dil sorunu nedeniyle psikolojik yardım alamayan bireyler seyahat etme zorunluluğu olmadan da dünyanın herhangi bir yerindeki uzmana kolaylıkla ulaşabilirler. Fiziksel engeli olan veya çeşitli nedenlerle evden ayrılmaları mümkün olmayan bireyler de online terapi ile kolaylıkla ruh sağlığı hizmetine ulaşabilirler.

Kurumumuzda da 18 yaş üstü yetişkinlere yönelik online bireysel psikoterapi hizmeti sağlanmaktadır. Hizmetten faydalanmak ya da bilgi almak isteyen kişiler info@gordiondanismanlik.com adresine e-posta göndererek ya da 05321797252 numaralı telefonumuz aracılığı ile bizlere ulaşabilirler.

online-psikoterapi---eskisehir-gordion-psikolojik-danismanlik-merkezi