Uzm. Psk. Dilara İNCİ

uzm.-psk.-dilara-inci

2019 yılında Hacettepe Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun oldu. Lisans eğitimi sırasında Hacettepe Üniversitesi Klinik Psikoloji Laboratuvarı’nda staj yaprarak TÜBİTAK projelerinde yer aldı. Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı Hastanesi’nde Özgül Öğrenme Güçlüğü Gruplarında stajyer psikolog olarak çalıştı. Ayrıca Kocaeli Ford Otosan Sanayi A.Ş. Sağlık Birimi’nde gönüllü psikolog olarak stajını tamamladı.

 

Mezun olduktan sonra YÖRET Vakfı’nda şiddetsiz iletişim konusunda çocuklar ve mülteciler ile çalıştı. Çocuklar ve Yetişkinler için Barışçıl İletişim Projesi’nin koordinatörlüğünü yürüttü. Aynı zamanda TEGV’de de (Türk Eğitim Gönüllüleri Vakfı) gönüllü psikolog olarak çalıştı. 

 

2020 yılında Hacettepe Üniversitesi’nde başladığı Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programı’nı “Travma Sonrası Stres Belirti Düzeyi ile Alkol/Madde Kullanım Miktarı Arasındaki İlişkide Narsisizmin ve Kontrol Odağının Düzenleyici Rolünün İncelemesi” başlıklı teziyle 2023 yılında tamamladı. Yüksek lisans sürecindeyken aynı zamanda Dünya İnsanı Dayanışma Derneği (World Human Relief-WHR) ile Hakkari Projesi’nde gönüllü psikolog olarak yer aldı ve Hatay’da deprem sonrası psikolojik destek çalışmalarına katıldı. Aynı zamanda TÜBİTAK destekli uluslarası “Yaşlı Bakımında Demans ve Depresyon İçin Müzik Müdahaleleri” Projesi’nde araştırmacı psikolog olarak görev aldı. 

Gordion Danışmanlık ve Psikoterapi Merkezi’nde psikodinamik yönelimli olarak yetişkinlerle çalışmaya devam etmektedir. 

 

EĞİTİMLER

Lisans: Hacettepe Üniversitesi - Psikoloji Bölümü, 2014 - 2019

Yüksek Lisans: Hacettepe Üniversitesi - Klinik Psikoloji Bölümü, 2020 - 2023

Psikodinamik Destekleyici Psikoterapi Eğitimi 1. Modül (Prof.Dr. Cem Kaptanoğlu, 2022-2023)

Psikodinamik Destekleyici Psikoterapi Eğitimi 2. Modül (Prof.Dr. Cem Kaptanoğlu, 2023-Halen) 

uzm.-psk.-dilara-inci-klinik-psikolog-psikolog-psikoterapist-psikanaliz-depresyon-kaygi-eskisehir---eskisehir-gordion-psikolojik-danismanlik-merkezi