Uzm. Psk. Çağdaş YALÇIN

uzm.-psk.-cagdas-yalcin

Özgeçmiş

Lisans eğitimini Orta Doğu Teknik Üniversitesi psikoloji bölümünde tamamlayan Uzm. Psk. Çağdaş Yalçın, mezuniyetini takiben çeşitli özel eğitim ve rehabilitasyon kurumlarında, farklı engel gruplarından bireylerin aileleri ile çalışmalar yürüttü. 2014 yılında başladığı Orta Doğu Teknik Üniversitesi Klinik Psikoloji yüksek lisansını Prof. Dr. Özlem Bozo danışmanlığında “Otizm Spektrum Bozukluğuna Bakım Veren Ebeveynler: İhtiyaç Analizi, Model Testi ve Müdahale Çalışması” adlı teziyle başarı ile tamamladı ve Uzman Klinik Psikolog ünvanına hak kazandı. Yüksek lisans eğitimi süresince Bilişsel-Davranışçı Terapi ve Psikodinamik Psikoterapi eğitimleri aldı ve Orta Doğu Teknik Üniversitesi Ayna Kliniğinde süpervizyon altında psikoterapi seansları gerçekleştirdi. 2017-2019 yılları arasında Prof.Dr. Cem Kaptanoğlu'ndan Destekleyici Psikoterapi Teorik Eğitimi, 2019-2020 yılları arasında ise Doç.Dr. Altan Eşsizoğlu'ndan Destekleyici Psikoterapi Süpervizyonu aldı. Bireysel analizine devam etmektedir.

Destekleyici Psikoterapi Eskişehir eğitim grubunun eğitim koordinatörlüğünü 2017-2020 yılları arasında yürüttü. Türk Psikologlar Derneği Eskişehir Şubesi'nde 2016-2018 yılları arasında yönetim kurulu üyesi olarak, 2018-2020 yılları arasında yönetim kurulu başkanı olarak görev aldı. 2022 eğitim-öğretim yılı itibariyle Altınbaş Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans programında yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak süpervizyon vermektedir.

Psikanalitik psikoterapiler, estetik metinlerin psikanalitik incelemesi ve politik psikoloji alanlarında çalışmalarını sürdüren Çağdaş Yalçın, çeşitli konferans ve seminerlerde bu alanlara dair konuşmalar yapmış, metinleri akademik ve akademik olmayan çeşitli mecralarda yayınlanmıştır. Kurucusu olduğu Gordion Danışmanlık Merkezi'nde 18 yaş üstü yetişkinlere yönelik psikanalitik psikoterapi ve ruh sağlığı çalışanlarına yönelik psikanalitik yönelimli süpervizyon hizmeti vermektedir. 

Eğitim

 • Lisans: Orta Doğu Teknik Üniversitesi – Psikoloji 2013
 • Yüksek Lisans: Orta Doğu Teknik Üniversitesi – Klinik Psikoloji 2016
 • Destekleyici Psikoterapi Eğitimi ve Süpervizyonu (2017 - 2020) – Prof. Dr. Cem Kaptanoğlu & Doç. Dr. Altan Eşsizoğlu
 • Lacancı Psikanaliz Teorik Dersleri - Psikanaliz Araştırmaları Derneği (2021 - 2022 )

Yayınlar & Yazılar

 • Yalçın, Ç., Ünal, B., Ülbe, S. (2017), Narsisistik Kişilik Örgütlenmesi ve Narsisistik Savunmaların Nesne İlişkileri Kuramı Çerçevesinde İncelenmesi: Vaka ve Süpervizyon Çalışması. AYNA Klinik Psikoloji Dergisi, 4(2), 37-48
 • Yalçın, Ç. (2020), Ahlat Ağacının Meyvesi Olarak Erkeklik. Karizma ve Lider Kültü (Der. Hacı Çevik-Hatice Yeşildal)
 • Yalçın, Ç. (2021), Neoliberal Toplumda Psikoterapinin Yeri. Psikoloji ve Toplum Dergisi, 13, 6-10
 • Sosyal İzolasyonun Düşündürdükleri ve Hakikatin Bir Kısmı - 21 Mart 2020 -  Bianet
 • Sokağa Çıkma Yasağının Düşündürdükleri ve Hakikatin Bir Kısmı - 18 Nisan 2020 -  Bianet 
 • Kyrie'nin Köpek Dişi - 30 Ocak 2021 - Bianet

Sertifikalar

 • Trauma-Focused Cognitive Behavioral Therapy for Children The Medical University of South Carolina
 • Trauma-Focused Cognitive-Behavioral Therapy with Childhood Traumatic Grief The Medical University of South Carolina
 • Obsesif Kompulsif Bozuklukta Kültürlerarası Çalışmalar ve Güncel Tedavi Yaklaşımları – Hacettepe Üniversitesi
 • Obsesif Kompulsif Bozukluğun Tedavisi – Christine Purdon Çalışma Grubu
uzm.-psk.-cagdas-yalcin-klinik-psikolog-psikolog-psikoterapist-psikanaliz-depresyon-kaygi-eskisehir---eskisehir-gordion-psikolojik-danismanlik-merkezi